Kauno
MEDINĖS ARCHITEKTŪROS
DUOMENŲ BAZĖ

Paieškoti detaliau

Aguonų g. 6

Seniūnija: 
Žaliakalnio
Gatvė: 
Aguonų g.
Namo nr.: 
6
Tipas: 
nenurodytas

Tipas:

Aukštų skaičius: 
2
Paskirtis: 
gyvenama
Šaltiniai: 
KAA, F. 218, ap.2, b. 12; F. 214, ap.1, b. 7; F. 209, ap. 3, b. 6224.
Paveldosauginis statusas: 
pastatas yra kultūros paveldo objekto teritorijoje
Aprašė: 
2014 m., N. Lukšionytė


Istorija. Valda iš pradžių priklausė Konstancijai Mikuckienei, kuri sklype buvo pasistačiusi vieno aukšto namuką. Valdą įsigijęs Juozas Vėbra 1930-1931 m. užstatė antrąjį aukštą, tuo pat metu buvo sumūryta ugniasienė nuo gretimo namo pusės. Namo išplėtimą projektavo civilinis inžinierius K. Gudzinskis. Savininkas gyveno antrame aukšte, 3 kambarių bute su virtuve ir tarnaitės kambarėliu. Namas buvo šildomas krosnimis. 374 kv. m. žemės sklypą Vėbra 1937 m. išsipirko iš Kauno miesto savivaldybės.

Architektūra. Namas stovi fasadu prie Aguonų gatvės, pietinė sklypo dalis neužstatyta, joje užveistas erdvus sodas. Dviaukštis 3 nuomojamų butų namas yra įprastos šiam tipui architektūros, be ypatingų išraiškos priemonių. Planas stačiakampis, į pirmo aukšto butą patenkama iš pagrindinio fasado, į viršutinius – per kiemo pusę. Įrengtas vietinis centrinis šildymas, miesto vandentiekis ir kanalizacija. Ugniasienė ir cokolis tinkuoti, sienos apkaltos horizontaliai išdėstytomis dailylentėmis, be papuošimų. Išskirtinumo namui suteikia laiptai ir lenktas turėklas prie paradinių durų. Langai stačiakampiai, vienodų dydžių. Stogas dvišlaitis.

Kultūrinė vertė. Nedidelis kelių nuomojamų butų namas atstovauja medinės architektūros arealą saugomoje kultūrinio draustinio teritorijoje.