Kauno
MEDINĖS ARCHITEKTŪROS
DUOMENŲ BAZĖ

Paieškoti detaliau

Perkūno al. 7

Seniūnija: 
Žaliakalnio
Gatvė: 
Perkūno al.
Namo nr.: 
7
Tipas: 
nuomojamų butų namai

Tipas:

Pastatą statė: 
Jonas Dailidonis
Pastatą projektavo: 
Vsevolodas Kopylovas
Aukštų skaičius: 
2
Paskirtis: 
gyvenama
Šaltiniai: 
KAA, F. 218, ap. 2, b. 5716; F. 214, ap. 1, b. 5245.
Paveldosauginis statusas: 
pastatas yra kultūros paveldo objekto teritorijoje
Aprašė: 
2014 m., Nijolė Lukšionytė
Autentiškas namas


Istorija. Jono Dailidonio namo Perkūno al. statyba vyko 1931-1933 m. Projekto autorius – architektas Vsevolodas Kopylovas, 1933 m. baigęs studijas Prahoje ir suprojektavęs originalią kubistinės architektūros Telšių cerkvę.

Architektūra. Sklypas nepatogios trikampės formos, tad namą pasirinkta statyti arčiau smailaus kampo, kad liktų daugiau kiemo erdvės. Priešingame sklypo krašte suprojektuotas sandėlis (malkinė). Namas dviejų aukštų, šildomas krosnimis. Abiejuose aukštuose pradžioje buvo numatyta po vieną 4 kambarių butą su vonia ir WC. Planuota daryti sudėtingą mansardinį stogą su bokšteliu. Statybos metu vietoje jo virš krautuvėlės priestato įrengta veranda ir apžvalgos aikštelė-balkonas. Pirmas namo aukštas suręstas iš rąstų, antras – karkasinis. Stogas keturšlaitis, dengtas skarda.

Kultūrinė vertė. Namas stovi prie pat Kauno sporto halės, pastatytos 1939 m. ir formuoja artimiausią šios išskirtinės vietos aplinką. Tūris būdingas keliabučiams namams. Išlikę labai daug autentiškų elementų (apkalai, prieangis su kolonėlėmis, langų rėmai) o taip pat ilgai čia veikusios krautuvėlės interjeras.

http://kauno.diena.lt/naujienos/laisvalaikis-ir-kultura/namai/akaralius-brestu-kaip-vynas-taurios-medienos-statineje-530170#.Uxts-OXUmNg

Ikonografija: 
Dokumentai: 
PrisegtukasDydis
Image icon brezinys1.jpg2.17 MB
Image icon brezinys2.jpg2.34 MB
Image icon brezinys3.jpg2.25 MB
Image icon brezinys4.jpg1.15 MB