MEDINĖS ARCHITEKTŪROS
DUOMENŲ BAZĖ

Paieškoti detaliau

Keliaujančios architektūros dirbtuvės: KVADRATU

    Projektas „Keliaujančios architektūros dirbtuvės: KVADRATU“ buria savanorių komandą – kviečiame viešosiose erdvėse kuriančius menininkus, architektūros bei kitų sričių studentus ir tyrėjus dalyvauti miestelių komandos narių konkurse, kuris vyks 2016 m. birželio 15 – birželio 26 d. (imtinai).
    Mes ieškome: dizainerių, šviesos instaliacijų bei gatvės menininkų, garso objektų kūrėjų ir kitų viešose erdvėse kuriančių (arba norinčių kurti) menininkų. Taip pat kviečiame jaunesnius architektus-architektūros studentus prisijungti prie komandos ir iš vidaus susipažinti su tarpdisciplininio projekto valdymo ypatumais bei padėti miestelių kuratoriams įgyvendinti kūrybinius (ir organizacinius) iššūkius.
     Taip pat laukiame kitų sričių studentų bei iniciatyvių žmonių aplikacijų, kurie norėtų prisidėti prie miestelių viešųjų erdvių kūrimo. Siekdami projekto tęstinumo pirmą kartą kviečiame ir įvairių sričių tyrėjus: istorikus, kultūros animatorius, sociologus bei kt., kurie dirbtuvių metu ne tik dalyvaus kūrybinėse veiklose, bet fiksuos savo įžvalgas bei padės projekto komandai geriau suprasti Lietuvos regionuose vykstančius procesus.
    „Keliaujančios architektūros dirbtuvės: KVADRATU“ – tai 2013 m. bei 2015 m. vasaros atostogų metu, mažuosiuose Lietuvos miesteliuose vykusių projektų tęsinys. Projektu norima atkreipti visuomenės, ypač vaikų, dėmesį į kasdienę žmogų supančią aplinką bei parodyti, kad jos puoselėjimas galimas realiomis, daug materialių ir žmogiškųjų išteklių nereikalaujančiomis priemonėmis. Projekto tikslas - skatinti vaikus ir jaunimą būti aktyviais savo aplinkos kūrėjais.
     Šių metų projektas bus ypatingas padidėjusia dirbtuvių aprėptimi: su projektu keliauja ne tik architektai, bet ir įvairių sričių menininkai bei tyrėjai. Ši mišri komanda, kartu su vietiniais vaikais bei gyventojais kurs ir įgyvendins projektą viešojoje miestelio erdvėje: ją sutvarkys, atnaujins, prikels naujam gyvenimui.
    Daugiau informacijos apie 2013 m. ir 2015 m. vykusias architektūros dirbtuves rasite čia: http://archfondas.lt/lt/vaiku  http://keliaujanciosdirbtuves.com bei http://archfondas.lt/lt/vaiku/irasas/filmas
    Daugiau informacijos apie projektą bei projekto komandos atranką - prisegtuke.

    Projektą rengia VšĮ „Architektūros fondas“ (http://archfondas.lt/lt).
    Projektą remia LR Kultūros taryba ir LR Kultūros ministerija.

Justinas Kalinauskas
projekto vadovas
+370 65860898
vaikai@archfondas.lt


PrisegtukasDydis
PDF icon kad_2016_kvietimas_komandai.pdf3.43 MB