Druskininkų
MEDINĖS ARCHITEKTŪROS
DUOMENŲ BAZĖ

Paieškoti detaliau

Liepų g. 4

Gatvė: 
Liepų g.
Namo nr.: 
4
Tipas: 
nenurodytas

Tipas:

Aukštų skaičius: 
1
Paskirtis: 
gyvenama
Paveldosauginis statusas: 
pastatas neturi teisinio apsaugos statuso
Aprašė: 
2015 m., Ingrida Veliutė


Architektūra. Daugiabutis gyvenamasis namas stovi Druskininkų miesto istorinėje dalyje[1], pagrindiniu, šiaurės fasadu atgręžtas į Liepų gatvę. 1935 m. miesto žemėlapyje jis jau užfiksuotas[2].

Pastatas medinis, ištęsto stačiakampio plano, su keturiais uždarais prieangiais-verandomis, vieno aukšto, su pastoge. Pamatai dėl nuolydžio į kiemo pusę aukštėjantys. Iš kiemo pusės priešais prieangius įrengti gana aukšti laiptai. Sienos iki palangių apkaltos stačiomis, aukščiau – gulsčiomis profiliuotomis lentelėmis. Verandų frontonai apkalti apverstos eglutės ornamentu sudėtomis dailylentėmis. Langai daugumoje mediniai, aptaisyti profiliuotais apvadais. Dalis langų, tame tarpe verandinių, išlaikė pirminį rėmų skaidymą. Dvejos įstiklintos filinginės durys (skirtinguose fasaduose) taip pat mena senesnius laikus. Dvišlaitis stogas – su trikampiais tūriniais stoglangiais, dengtas dažytos skardos lakštais.

Ilgųjų fasadų, iš gatvės ir iš kiemo pusės, kompozicijos panašios. Pagrindinio fasado centralizuotą tūrinę kompoziciją formuoja simetriškai arčiau kraštų įrengti du prieangiai suporintais įėjimais, verandiniais, smulkaus rėmų dalinimo langais, dvišlaičiais stogais. Fasadas iš kiemo pusės – analogiškas, tik šiek tiek nesimetriškas. Kairėje esantis prieangis atnaujintas, jo stogas pratęstas į priekį. Galiniai namo fasadai mažai išraiškingi. Vieno iš jų siena aklina, užmūryta ir tinkuota, virš stogo iškilę apskardinti parapetai.

Pastatas kompaktiško tūrio, visi fasadų kompoziciniai sprendiniai paprasti, funkcionalūs.

 Kultūrinė vertė. Tai būdingas XX a. pradžios medinis sodybinis namas. Išlaikytas autentiškas pastato tūris, apkalai, stogo danga, dalis dekoro elementų. Namas savo tūriu ir architektūrine raiška itin panašus į šalia esantį pastatą Liepų g. 6, akivaizdžiai skirtas kelioms šeimoms pastatas.

Nijolė Skurevičienė
[1] Kultūros vertybių registras (Unikalus objekto kodas - 30185).

[2] Plan zdrojowiska Druskieniki, 1935.