Druskininkų
MEDINĖS ARCHITEKTŪROS
DUOMENŲ BAZĖ

Paieškoti detaliau

Kurorto g. 6

Gatvė: 
Kurorto g.
Namo nr.: 
6
Tipas: 
nenurodytas

Tipas:

Aukštų skaičius: 
2
Paskirtis: 
komercinė
Paveldosauginis statusas: 
pastatas įrašytas į kultūros vertybių registrą
Aprašė: 
2015 m., Ingrida Veliutė
Tinkamai tvarkomas


Istorija. Sanatorija pastatyta 1930 m., architektas nėra žinomas. 2005 m. atliktas kapitalinis remontas, šiuo metu pastate veikia viešbutis-vila ,,Vingis“.

Architektūra. Tai didžiausias medinis pastatas Druskininkuose. Pastatytas ant Nemuno kranto 0,56 ha teritorijoje, patenkančioje į miesto istorinę dalį. Monumentalaus tūrio statinys yra ,,T“ raidės plano, dviejų aukštų, su mansarda. Sanatorijos pamatai – betoniniai, juostiniai, sienos – rastų, apkaltos lentelėmis. Daugiašlaitis stogas dengtas skarda su stoglangiais, dalis jų įrengti naujai; senieji stoglangiai – tūriniai su šlaitiniais stogeliais. Pastato vidaus erdvės išplanavimas yra įprastas sanatorijoms – koridorinis. Pro centrinę pastato dalį patenkama į erdvų vestibiulį, už jo – didelė salė. Abipus vestibiulio nusitęsę šoniniai fligeliai su kambariais, išdėstytais abejose koridoriaus pusėse. Antrajame ir mansardiniame aukštuose – koridoriai su kambariais. Pagrindinio (rytinio) pastato fasado kraštuose – rizalitai su trikampiais frontonais. Fasado centre – dviaukštis prieangis su plačiu trikampiu frontonu, kurį remią keturios masyvios kolonos. Frontonai dekoruoti pusapskričiais langais ir eglutės rašto apkalais. Sanatorijos sienos apkaltos derinant vertikalų ir horizontalų apkalimą. Sanatorijos šiauriniame fasade įrengta dviaukštė atvira galerija, apjuosta baliustradomis. Po ja esančiame aukštame cokolyje renovacijos metu suformuoti vitrininiai langai ir plastikinės durys – nederančios su bendra pastato architektūrine raiška. Taip pat renovacijos metu dalis langų buvo praplatinti, tačiau atkartotas pirminių langų rėmų skaidymas. [1]

Kultūrinė vertė. Objektas išlaikė pirminę rekreacinę funkciją. Išsaugotas vieningas vaizdas, išliko pirminis tūris, stogo forma ir konstrukcijos, aukštų išplanavimas, iš dalies medžiagiškumas.